Пам’ятка для учнів

Як не стати жертвою злочину

під час поїздки в транспорті.

1. У приміських потягах не сідайте в порожній вагон. Пройдіть уздовж складу, намагаючись зайняти місце поруч з іншими пасажирами. Краще їхати в першому вагоні (якщо в ньому або в інших вагонах мало пасажирів), де можна звернутися по допомогу до машиніста поїзда. Не затримуйтесь на платформі, виходьте зі станції разом з усіма.

2. У міському транспорті в пізній час краще сідати ближче до водія, а стояти — на передній площадці.

3. Не сідайте в причіпний вагон трамвая, вагони метро, якщо в них немає пасажирів. У пізній час завжди сідайте в перший вагон.

4. Не називайте своєї адреси й домашнього телефону без нагальної потреби.

5. У разі реальних погроз і спроб заволодіти вашими речами краще віддати їх. Запам'ятайте особливі прикмети обличчя й тіла грабіжника, його одяг, особливості мовлення, манеру триматися й відразу ж повідомте в міліцію. Пам'ятайте, що в разі будь-якої тривожної, небезпечної для життя ситуації слід звертатися в міліцію.